تبلیغات
h جهاد فرهنگی (از انسان بودن تا انسان ماندن ) کار بچه های شاتور - واکنش آیت الله مکارم شیرازی به حادثه فرودگاه جده/ در هر برنامه ای عزت کشور و مردم باید حفظ شود
http://www.axgig.com/images/63925253836074439234.jpg
http://bachehayeghalam.ir/wp-content/uploads/2015/01/Letter4u.gif
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما مشکل اساسی جامعه ما در حیطه فرهنگ کدام موضوع است؟آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

این وبلاگ توسط بجه های شرق اصفهان روستای شاتور اداره می شود ما از امت حزب اله وسرباز سید علی خامنهای هستیم ما انقلابی هستیم
جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

جهاد فرهنگی -کاری از بچه های شاتور

------------------------------------------ -------------------------------------------- سایت شهید حاج احمد کاظمی

کد موزیک آنلاین برای وبگاه
---------------------------------------------

گلدون وبلاگی اصفهان

مجموعه وبلاگی شرق اصفهان

کاربردی
ابر برچسب ها


واکنش آیت الله مکارم شیرازی به حادثه فرودگاه جده/ در هر برنامه ای عزت کشور و مردم باید حفظ شود خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی به حادثه ناگوار فرودگاه جده واکنش نشان داد و گفت: ما نمی خواهیم مساله تحریم عمره را پیش بکشیم، اما آیا باید به هر قیمت رفت و به هر ذلتی تن داد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(ع) به تبیین فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت و گفت: مقام ایشان برتر از آن است که ما درباره آن می اندیشیم.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر این که «خداوند برای رضای فاطمه(س) راضی می‌شود و برای غضب وی غضبناک» تصریح کرد: اسراری در وجود این بزرگوار است که این قدر مقام آن حضرت را والا کرده است؛ خلقت و شخصیت حضرت زهرا(س) فوق العاده ممتاز و برجسته است، امیدواریم قدم جای قدم های آن حضرت بگذاریم و در دنیا ظل عنایات ایشان زندگی با سعادتی داشته باشیم و در قیامت نیز از شفاعت آن حضرت برخوردار شویم.

معیار عزت تبعیت از حق است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) استناد کرد و با یادآوری نکات اخلاقی برای حاضران، اظهار داشت: معیار در عزت و ذلت تبعیت از حق است، در مقابل حق، باطل قرار دارد که دوام و بقایی ندارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر ملتی از حق طرفداری کرد عزیز می شود، هر ملتی که دنبال باطل رفت ذلیل می شود، تقلب، دزدی، انحراف، خیانت و امثال آن در زمره باطل قرار می گیرد؛ در مقابل، عدالت، تقوا، امانت داری، وفای به عهد و صداقت نیز باعث عزت انسان می شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم همین دو جمله مورد عنایت همه مردم و مسؤولان باشد که اگر تابع حق بودند عزیز می شوند و اگر تابع باطل بودند ذلیل خواهند شد.

واکنش به حادثه ناگوار فرودگاه جده

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با بیان این که ما مایل نبودیم حادثه ناگوار فرودگاه جده رسانه ای شود و توصیه هم می کردیم این موضوع را رسانه ای نکنید، اظهار داشت: به هر حال با توجه به رسانه ای شدن این خبر ناگوار ناچاریم در این باره نکاتی را بیان کنم. سؤال ما از مسؤولان حج این است که عمره مستحب را باید به هر قیمتی برویم؟ ما نمی خواهیم مساله تحریم عمره را پیش بکشیم، اما آیا باید به هر قیمت رفت و به هر ذلتی تن داد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: به مسؤولان سعودی می گویم شما ساخت و سازهای عظیمی کردید که خوب است؛ اما مهم تر از همه امنیت است آن هم امنیت ناموسی؛ اگر در فرودگاه جده امنیت نباشد آیا در کوچه و پس کوچه های مکه و مدینه امنیت خواهد بود؛ اگر امنیت آنجا متزلزل شود مردم دنیا درباره شما چه خواهند گفت؟

وی یادآورشد: مسؤولان کشور از این مساله ساده نگذرند، تا کی باید عمره مستحب به هر قیمتی برویم، به علما در مسجد پیغمبر اهانت می شود، گاهی عمامه شان را انداخته اند، در فرودگاه به برخی اهانت کرده اند؛ چرا ما باید تن به اهانتی بدهیم که می خواهیم یک مستحب را انجام دهیم؛ این حادثه ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت.

نفس مذاکرات هسته ای برای کشور عزت است

این مرجع تقلید ادامه داد: امام راحل رضوان الله تعالی علیه با انقلابی که با کمک مردم کرد عزت و آبرو برای کشور فراهم کرده، به نحوی که شش وزیر خارجه مهم یک طرف می نشینند و وزیر خارجه ما هم یک طرف می نشیند و با هم ماه ها صحبت می کنند این عزتی است که انقلاب برای ما فراهم کرده است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروز در رسانه های دنیا هر روز خبری از ایران وجود دارد و این نشانه عزت ما است، نتیجه صحبت و مذاکرات ان شاءالله به جایی خوب برسد، اما خود این برنامه عزت است نیاییم عزت خود را از دست بدهیم، بنشینند مطالعه کنند و ببینند چه می شود کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: امیدواریم تمامی برنامه های ما عزت آفرین باشد، اگر دیدیم جایی عزت نیست آن را رها کنیم؛ خداوند شر اشرار را از سر همه مسلمانان قطع و کوتاه کند. /924/پ202/ج

 
ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

گالری قالب وبلاگ